O PROJEKTE

Vo svojej pripravovanej knihe Right, Wrong, Depends (Správne, Nesprávne, Závisí) Slávka tvrdí, že svojou povahou rovnako totalitné, ako aj polodemokratické režimy spôsobujú, že ľudia, ktorí v nich žijú, čelia častejším a komplexnejším morálnym a etickým dilemám, ako ľudia žijúci v transparentnejších a demokratickejších režimoch.

 

Zatiaľ čo morálne a etické dilemy sú v živote človeka neustále prítomné, režimy, ktoré potláčajú slobodu jednotlivca alebo, práve naopak, nedokážu prostredníctvom zákonov slobodu efektívne usmerniť, sú skôr náchylné k tomu, aby dostali ľudí do morálne nejednoznačných situácií.

V knihe sa Slávka zaoberá prominentnými a menej prominentnými Čechmi a Slovákmi s fascinujúcimi životnými príbehmi, ktoré sa sústreďujú na morálne alebo etické dilemy.  Kniha rozoberá ťažké rozhodnutia, pred ktoré boli hlavní hrdinovia knihy postavení, pričom zdôrazňuje vplyv nepriehľadného politického a sociálno-ekonomického prostredia, v ktorom boli tieto rozhodnutia urobené.

Stredobodom záujmu knihy Right, Wrong, Depends (Správne, Nesprávne, Závisí), sú morálne a etické dilemy, ku ktorým došlo v druhej polovici 20. storočia na Slovensku a v Českej republike - keďže spoločenské zmeny nevyhnutne viedli k posunom v tom, čo bolo považované za morálne akceptovateľné a čo nie.

 

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-flickr

© 2023 by EK. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now